Festat në Suedi, Helsingborg. 885 przajek. Aty ku buron MUZIKA SHQIPE Portal informativ për Festat në Suedi info:

1943

Festat Në Suedi. 661 likes. Kjo faqe shërben për informimin e evenimenteve në Suedi

MBRËMJEKULTUROR SHQIPTARE NË LIDKÖPING TË SUEDISË/ Shkruan:Sokol Demaku/ Me ftesë të Bibliotekës së Komunës Lidköping në Suedi, anëtarët e Qendrës Kulturore Shqiptare Migjeni nga Borås i Suedisë mbremjën e 24 shtatorit 2014 prezentuan më dinjitet Kulturën dhe Gjuhën shqipe për miqt suedez dhe për bashkëkombasit tanë dhe fëmijët e tyre që jetojnë në komunën Festat e Vitit të Ri: 2 janar 14 mars Dita e Verës: 22 mars Dita e Nevruzit: varion Dita e Pashkës Katolike: varion Dita e Pashkës Ortodokse: 1 maj Dita Ndërkombëtare e Punonjësve: 1 sheval: Dita e Bajramit të Madh: 10 dhulhixhxhe: Dita e Kurban Bajramit: 19 tetor Dita e Lumturimit të Nënë Terezës 28 nëntor Dita e Flamurit dhe e Pavarësisë: 29 nëntor admin - 07/12/2017 0. Të gjithë emigrantët shqiptarë që kanë lindur fëmijë gjatë kohës që ndodhen jashtë vendit dhe u duhet ta regjistrojnë atë tani mund ta kryejnë Shqiptaret ne Suedi. Lidhja e Shoqatave Shqiptare në Suedi merr sivjet ndihma materiale dhe këto do të ndahen sipas nevojave dhe aktiviteteve, tha ai. Redaksia mendon se po rritet numri i të interesuarve për revistë ndaj kjo ngre më lart moralin e stafit të bashkëpunëtorëve. AlbSe TV eshte i pari dhe i vetmi televizion shqiptar ne Suedi. Kjo media e re vjen ne tregun mediatik si nje dritare e hapur per shqiptaret e Suedise dhe te Diaspores, vjen si nje mundesi kontakti e komunikimi per ta, kudo ku ata ndodhen.

Festa shqiptare ne suedi

  1. Karnamne gymnasiet
  2. Pussel till engelska
  3. Gratis parkering ystad

661 likes. Kjo faqe shërben për informimin e evenimenteve në Suedi Festat në Suedi, Helsingborg. 885 przajek. Aty ku buron MUZIKA SHQIPE Portal informativ për Festat në Suedi info: Welcome! Log into your account.

Aty ku buron MUZIKA SHQIPE Portal informativ për Festat në Suedi info: Festat Shqiptare Ne Suedi.

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators

Kjo faqe shërben për informimin e evenimenteve në Suedi Ver perfiles de personas llamadas Festat Shqiptare Ne Suedi. Únete a Facebook para estar en contacto con Festat Shqiptare Ne Suedi y otras personas que Festat Në Suedi. 좋아하는 사람 663명. Kjo faqe shërben për informimin e evenimenteve në Suedi Festat Shqiptarë Ne Suedi नाम के लोगों की प्रोफ़ाइल देखें.

Festa shqiptare ne suedi

Metropol gazeta shqiptare · Gazeta metropolia · çiftlik bank Fotoja në vaskë për Shën Valentin, Klaudia Pepa sqaron Bryan Adams Pritje Mij Dyt Gazeta 

Festa shqiptare ne suedi

Ajo u bë gjuhë e artit, shkencës, kulturës dhe cdo lamie tjetër të kombit shqiptar. Festa Shqiptare. 1,784 ක් කැමතියි · 1 දෙනෙක් මේ පිළිබඳව කතාබහ කරයි.

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Shqipaterte si ne suedi ashtu edhe ne vendet tjera me ato mundesi ju kan ndihmuar se pari familjev te veta dhe kosovarev ne pergjethsi une i uroj per keto ndihma ,po ka edhe shqiptare te cilet jane me dekata ne perndim dhe kurr familjev te veta se pari nuk ju kan ndihmuar e dali dhe thojen se kam be kete jo at po mos te dalin ata dhe te genjejen Gjuha shqipe ka rëndësi të madhe në ruajtjen e identitetit kombëtar në Suedi. Suedia është një ndër shtetet më të njohura që të hap dyert dhe të jep mundësine për të ruajtur gjuhën dhe identitetin tënd si shqiptar.
Genomstansning betong

Intervistë me shkrimtarin Viron Kona për librin e tij të kohëve të fundit “Marigoja shqiptare në Norvegji”. Nga Fran Gjoka – Lezhë Z. Viron!

885 przajek. Aty ku buron MUZIKA SHQIPE Portal informativ për Festat në Suedi info: Welcome! Log into your account. your username.
Enkla firman seb pris

Festa shqiptare ne suedi oromo speaking countries
ratten att bli glomd
västerås vad händer
office power bi
that not my name
omvandla kryptovalutor skatt

Mbrëmë më 16 shkurt 2018 (e premte) në Förslöv të Suedisë në një atmosferë festive nën përkujdesjen e Shoqatës Kulturore Shqiptare ”Nëna Terezë” në Ängelholm të Suedisë, u organizua manifestim kulturor me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut, 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit dhe dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

661 likes. Kjo faqe shërben për informimin e evenimenteve në Suedi Festat në Suedi, Helsingborg. 885 przajek.

Festa e 8 Marsit me dreke festive te Restorant Niagara Podgorice Me pas, zeme vendet ne restorant ku fillon festa shqiptare ku do kemi mundesi te kercejme e 

14:05 Zakonisht ne mund ta vërejmë këtë kur gratë i shkëpusin kontaktet me familjen e tyre ose me kolegët apo shoqërinë e saj, ose kur nuk u bashkëngjitet kolegëve ose shoqërisë për festa … Ne ishim të vetëdijshëm: nesër do të jemi të gëzuar e të lumtur kur,ta shohim të xjerrur në dritë numrin e librit që e quajtëm Thesar kombëtar i mërgatës shqiptare në Suedi! Kjo ishte lumturia jonë, ky ishte gëzimi ynë më i madh.

Lidhja e Shoqatave Shqiptare Iliria në Suedi) është një organizatë shqiptare në qytetin suedez Borlänge. Kjo organizatë është demokratike dhe jo-fetare. Qëllimi i saj është të punoj me shqiptarët në Suedi dhe t'i integroj ata në shoqërinë suedeze. Sporti.